60 éve, 1961-ben egy akadémiai egyezmény keretében indultak meg a magyar régészeti kutatások Mongóliában, amelyek fő motorja a Régészeti Intézetben több mint 30 évig kutató, tavaly elhunyt Erdélyi István volt. Erdélyi mongol expedíciói nyomán az Intézet adattárában több száz színes dia, több ezer fénykép, valamint ásatási dokumentáció - ásatási naplók és rajzok - maradtak fenn.



